فلنچ بندی کانال هوا

فلنج کانال

فلنج کانال هوا

در سازه های مهندسی تاسیسات ساختمان اجزای مختلفی هستند که هر کدام بخشی از رسالت بخش تاسیسات ساختمان را دارند. ازجمله این تجهیزات تاسیساتی کانال های هوا است. در این مقاله به بررسی نحوه اتصالات کانال ها به روش فلنج بندی می پردازیم. پروسه نصب  فلنج کانال هوا به روش مدرن جایگزین روش سنتی استفاده از نبشی و نخ نسوز است. در این روش با استفاده از قطعات پیش‌ساخته گالوانیزه، مانند پروفیل فلنج، گوشه، نوارگسکت و کلیپس، فلنج بندی کانال انجام می‌پذیرد. این روش با استانداردهایی نظیر DW144 و SMACNA HVAC مطابقت و سازگاری دارد. این سیستم نسبت به روش سنتی فلنچ بندی کانال هوا، دارای مزایایی اعم از هوابندی بهتر، سرعت اجرای بالاتر، عمر مفید بیشتر، ظاهر شکیل­تر و … است.

ادوات این سیستم به شرح زیر است:

پروفیل فلنج کانال بندی کانال هوا:

پروفیل‌های فلنج کانال لینکران در سه سایز 20، 30 و 40 تولید می‌شوند و در شاخه‌های 4 متری عرضه می‌شوند. این پروفیل‌ها با اتصال به دهانه کانال، مکان اتصال دو کانال به یکدیگر را به وجود می‌آورند. انتخاب سایز پروفیل فلنج و فاصله فلنج­ ها بر مبنای ابعاد دهانه کانال و ضخامت ورق کانال صورت می‌پذیرد.

فلنج کانال

 

گوشه فلنج:

گوشه فلنج به منظور اتصال پروفیل‌های فلنج و ساخت قاب مستطیلی به کار گرفته می‌شوند. مطابق با سایز پروفیل‌های فلنج، گوشه فلنج نیز در سه سایز 20، 30 و 40 تولید می‌شود. برای ساخت هر قاب، نیاز به چهار عدد گوشه فلنچ است.

فلنج کانال لینکران ، گوشه فلنج

نوار گسکت:

این نوار برای درزبندی و هوابندی بین دو قاب فلنج به کار گرفته می‌شود. این نوارها به‌صورت پشت چسب‌دار تولید می‌شوند که سهولت نصب را به همراه دارد. نوارهای گسکت به صورت متری و در سایزهای متناسب با پروفیل فلنج تولید و عرضه می‌شود.فلنج کانال لینکران ( نوار گسکت )

 

 

ماستیک درزبند:

ماستیک اکریلیک لینکران به‌منظور درزبندی اتصالات فلنج کانال‌های هوا کاربرد دارد. این محصول پایه آب تک جزئی بعد از خشک شدن به دلیل ویژگی کشسانی پایدار، حالت الاستیکی و انعطاف‌پذیری خود را حفظ می‌کند و چسبندگی بسیار خوبی را به روی انواع سطوح نظیر سطوح فولادی، گالوانیزه، آلومینیومی، بتنی، چوبی و پلیمری دارد. این ماستیک مقاوم در برابر رطوبت محیط و تابش نور خورشید، رنگ‌پذیر، ضد آب، آنتی باکتریال و مناسب برای کاربردهای داخلی و خارجی است.

کلیپس فلنج:

این محصول به‌منظور اتصال دو قاب ساخته‌شده فلنج استفاده می‌شود. با استفاده از مکانیزم قفل شونده، اتصالی پایدار با نصب آسان

را به همراه دارد.

شرکت فن آوران نصب تاسیسات پارسیان (فن تاپ)

شرکت فن تاپ با کسب افتخار اولین تولید کننده مصالح نوین ساختمانی با برند لینکران ، به غیر تامین بازار داخل، برندی پر آوازه در بیرون از مرزهای ایران است. فن تاپ به عنوان تولید کننده در بخش صنایع تاسیسات مکانیکال والکتریکال مفتخر است تولیداتی ملی با قیمت مناسب و کیفیت جهانی را به بازار عرضه کند.

شرکت فن تاپ ارائه دهنده انواع ساپورت های تاسیسات از جمله  پروفیل های فولادی گالوانیزه، بیم کلمپ ها، بست لوله، سیستم های فلنج کانال هوا و لرزه گیر های مکانیکی با برند لینکران در سراسر کشور است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *